• Güzelyalı Mah. 81052 Sk. İntur Apt. No:5/1 Çukurova / ADANA
HİZMETLERİMİZ
MYK (MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ)
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yayımlamış olduğu ilk tebliğ ile 40 meslekte, 24/03/2016 tarihinde yayımlamış olduğu ikinci tebliğ ile 8 meslekte, 26/09/2017 tarihinde yayımlamış olduğu üçüncü tebliğ ile 33 meslekte 11 Kasım 2018 tarihli ve 30592 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan dördüncü tebliğ ile 36 meslekte olmak üzere toplam 117 meslekte belge zorunluluğu başlatılmıştır. Bu kapsamda ilgili tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişiler bu mesleklerde çalıştırılamayacaktır.
    
Bakanlıkça yayınlanan tebliğlerde yer alan mesleklerde MYK tarafından Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları tarafından yapılan sınavların sınav ve belgelendirme ücretleri Bakanlar Kurulunun yayımladığı tarife kapsamında İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanmaktadır.
    
Teşvikten yararlanmak isteyen kişilerin ORAK EĞİTİM SAĞLIK DANIŞMANLIK’a sınav başvurusu yapmaları yeterlidir. Sınavlar sonucunda belge almaya hak kazanan kişilerin ödemiş oldukları sınav ücretleri ya da teminat mektupları kendilerine iade edilmektedir ve bu kişilerden belge masraf karşılığı talep edilmemektedir.
 
Merkez - ADANA
 
 
Şube- İstanbul
 
 
Şube - Bitlis
 
 
 
BİZİ TAKİP EDİN !        
Orak Akademi © 2022 Tüm Hakları Saklıdır.